Offering you a complete choice of products which include ss mark mixer.
₹ 123000 / Piece Get Latest Price
| Mixer Type | Sigma Mixer |
| Working Type | Continuous |
| Application | Chemical |
| Material Of Construction | SS316 |
| Batch Capacity | 500 kg |
| Motor Power | 7.5 kW |
| Model Name/Number | Mark mixer |
| Blade Speed | 30 |
| Blade Material | SS 316 |
| Cap Material | SS 316 |
| Automation Grade | Manual |
| Phase | Three Phase |
| Wattage | 501 W - 750 W |
| Capacity(Litre) | 1500 |
Firoz Khan (CEO)
Zaid Steel
507, SRA Buldg No A-9, Type III, G M Link Road, Chembur Govandi West, Mumbai - 400071, Maharashtra, India