Pioneers in the industry, we offer gmp centrifuge machine from India.
₹ 353000 / Piece Get Latest Price
| Type | Top discharge |
| Max Speed | 3000 rpm |
| Capacity | 100 kg |
| Max Volume | 100 ml |
| Motor Power | 15 HP |
| Rotor Type | Angle Rotor |
| Material | Stainless Steel |
| Bowl Speed | 1400 rpm |
| Refrigeration | Non Refrigerated |
| Speed Control | Digital |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Application | Industrial |
| Is It Portable | Portable |
| Size/Dimension | 48-36-24-30-32- |
| Display Type | Digital |
| Timer Range | 0-30 min |
| Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Gmp Centrifuge Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Firoz Khan (CEO)
Zaid Steel
507, SRA Buldg No A-9, Type III, G M Link Road, Chembur Govandi West, Mumbai - 400071, Maharashtra, India